Přírodní zahrada dinosaura Daskoše 2024

Děti ZŠ a MŠ Daskabát mohou mít radost z nové přírodní zahrady, která byl vytvořena jako místo pro výuku, práci, odpočinek, setkávání a zkoumání procesů v přírodě a především jako přímý kontakt s přírodou. Prioritou je začlenění venkovní výuky jako součásti každodenního vzdělávání našich školáčků, rozšíření povědomí o EVVO v rámci mimoškolního vzdělávání.

Děti budou využívat nové stínoviště, pěstovat zeleninu, drobné ovoce a bylinky ve vyvýšených záhonech a sbírat plody z ovocných stromů. V zahradě jsou umístěny prvky jako ostružiniště, jahodárium v nohách dinosaura, deštný záhon, budky a krmítka pro ptáky. Děti mohou pozorovat motýly a včelky v motýlím záhonu, pozorovat broučky v hmyzích domcích - broukovištích. K práci mají k dispozici sklápěcí stoly a lavice. K práci v zahradě budou děti používat drobné zahradnické nářadí.

Nejen děti se mohou těšit na hry na naší přírodní zahradě, která byla spolufinancována Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí a zřizovatelem obcí Daskabát.

Odkazy:

Státní fond životního prostředí České republiky - www.sfzp.cz